Badania kliniczne jednoznacznie potwierdzają skuteczność preparatów Alertex® w zakresie redukcji poziomu alergenów kurzu domowego.

Testy zostały przeprowadzone przez zespół profesorów i doktorów w niezależnych instytucjach badawczych*. Naukowcy skupili się na najbardziej popularnych w Polsce i na świecie gatunkach roztoczy alergogennychDermatophagoides farinae i Dermatophagoides pteronyssinus. Reaguje na nie większość pacjentów uczulonych na kurz domowy. Miejscami w domu z największą koncentracją tych roztoczy są zwykle sypialnie, meble tapicerowane i dywany. Zdolność tych antygenów do wywoływania alergii jest prawdopodobnie związana ze zwiększoną przepuszczalnością błony śluzowej dróg oddechowych, która jest źródłem większości dolegliwości.

Podczas badania wzięto pod uwagę  poziom roztoczy w worku odkurzacza z kurzem wychodzącym. Wykonano 40 analiz poziomu antygenów. Naukowcy wykazali, że preparat  Alertex® efektywnie neutralizuje i usuwa alergeny po zastosowaniu zgodnym z opisem producenta. Wyraźny stopień poprawy następował już po jednorazowym zastosowaniu. Dodatkowo przeprowadzono testy porównawcze preparatu Alertex® z konkurencyjnymi produktami. Wszystkie z nich wykazały najwyższą efektywność Alertexu®.

Podczas badania naukowcy podkreślili fakt, że likwidacja roztoczy ze środowiska życia alergika jest istotnym działaniem profilaktycznym, które ułatwia normalne funkcjonowanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na dywany (zwłaszcza z długim włosiem), gdyż są one jednym z głównych siedlisk alergenów.

* Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Alergologii w Łodzi oraz Laboratorium Badania Leków, Kosmetyków i Środków Spożywczych w Katowicach.

Translate »
All for Joomla All for Webmasters