Zdiagnozuj problem

Jeśli nie masz pewności, czy problem alergii wziewnej na kurz domowy dotyczy właśnie Ciebie, zaobserwuj objawy. Do najbardziej popularnych dolegliwości zalicza się katar, uczucie zatkanego nosa, ataki kichania, zapalenie spojówek, suchy i męczący kaszel, a także ból głowy i problemy z koncentracją. Mają one charakter stały, a do ich nasilenia dochodzi zwykle w godzinach porannych.

Wykonaj test

Narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym w przypadku alergii wziewnych są testy skórne. Należy je wykonać u alergologa po minimum 7-dniowym odstawieniu leków antyhistaminowych. Badanie jest nieinwazyjne i polega na nanoszeniu na skórę ramienia lub pleców zawiesin zawierających alergeny.

Nie panikuj!

Diagnoza alergii wziewnej nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania. Dziś  dzięki specjalistycznym preparatom, jak Alertex® , jest to znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Nie musisz wkładać ponadludzkiego wysiłku w sprzątanie. Zastosowanie odpowiednich środków i wdrożenie kilku prostych zasad pozwoli Ci całkowicie wyeliminować dolegliwości.

Postaw na minimalizm

Minimalistyczna aranżacja wnętrz jest nie tylko modna, ale – w przypadku alergików – także wskazana dla zdrowia. Dlatego drobny sprzęt i bibeloty przechowuj w szafkach, a nie na wierzchu. Podobnie postępuj z książkami. Zrezygnuj z otwartych półek i umieść je w przeszklonym regale. Im mniej powierzchni, na których może gromadzić się kurz, tym lepiej.

Zadbaj o klimat

Gromadzeniu się alergenów kurzu domowego sprzyja wysoka temperatura i wilgotność powietrza. Dlatego nie warto przegrzewać mieszkania, co też niekorzystnie wpłynie na nasze drogi oddechowe. Optymalna temperatura nie powinna przekraczać 20°C, a poziom wilgotności warto utrzymywać na poziomie 55-60%.

Chroń sypialnię

Sypialnia to zwykle najcieplejsze w domu. Polubiły ją także roztocza. Dlatego raz na 6 miesięcy do materacy zastosuj Alertex® Aerozol lub Alertex® Atomizer. Pościel z włókien naturalnych zastąp jej odpowiednikiem syntetycznym. Należy prać ją co 7-10 dni, stosując Alertex® Dodatek do prania lub Alertex® Kapsułki do prania. Dzięki temu będziesz spać spokojnie.

Stosuj profilaktykę

Nie lekceważ swoich objawów! Zapobiegaj im za pomocą odpowiednich środków i prostych zasad. W razie wzrostu stężenia alergenów w kurzu domowym może dojść do zaostrzenia postaci alergii, rozwoju astmy oskrzelowej, a nawet potrzeby hospitalizacji. Dlatego za wszelką cenę unikaj kontaktu z uczulającymi substancjami.

Ciesz się życiem!

Pozbycie się alergenów z otoczenia wyklucza lub minimalizuje pojawienie się uciążliwych objawów. Tradycyjnie stosowane metody codziennego sprzątania nie pozwalają jednak na pełną eliminację uczulających substancji. Dodatkowo dochodzi wówczas do unoszenia się mikrocząsteczek w powietrzu, co może wpłynąć na nasilenie dolegliwości. Stosując preparaty Alertex®, skutecznie obniżymy stężenie alergenów w mieszkaniu, a tym samym nie dopuścimy do pojawienia się alergii.

Translate »
All for Joomla All for Webmasters